صادرات بیش از 409 تن کالا از مرز میلک به افغانستان

پنج‌شنبه 28 مرداد 1395

                      

 مدیرکل حمل ونقل و پایانه های سیستان وبلوچستان گفت: 409 هزار و586 تن کالا در 4 ماه نخست امسال ازطریق پایانه مرزی میلک به کشور افغانستان صادر شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل حمل ونقل و پایانه های سیستان وبلوچستان، علی خانقائی اظهار داشت: بیشترین حجم صادرات کالا اکنون به افغانستان ازطریق پایانه مرزی میلک انجام می شود و این پایانه رتبه نخست صادرات در میان سایر پایانه های مرزی مشترک با این کشور را دارد.
وی تصریح کرد: سال 94 بالغ بر یک میلیون و 100 هزار تن کالا از طریق پایانه مرزی میلک به کشور افغانستان صادر شد. 
وی با اشاره به اینکه این پایانه رتبه دوم میزان صادرات کالا بعد از پایانه مرزی بازرگان را به خود اختصاص داده است افزود: تجار و بازرگانان ایران باید از توانمندی ها و ظرفیت های موجود در بازار افغانستان برای افزایش مبادلات و تثبیت موقعیت موجود با این کشور به عنوان بازار هدف استفاده کنند.
وی با اشاره به موقعیت و اهمیت بندر راهبردی چابهار خاطرنشان کرد: موقعیت ممتاز سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با آبهای آزاد و سرمایه گذاری های صورت گرفته در بخش زیرساختهای حمل و نقل جاده ای، ریلی و نیز توسعه بندر چابهار و تمایل کشور های هند و افغانستان جهت سرمایه گذاری در این بندر نشان از اهمیت و جایگاه استان به عنوان یک مسیر امن جهت جابه جایی کالا به کشورهای آسیای میانه و غرب کشور است. 
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های سیستان وبلوچستان عمده کالاهای صادراتی به افغانستان را سیمان، گازوئیل، فرآورده های نفتی و تره بار عنوان کرد و گفت: با توجه به حجم بالای صادرات و ترانزیت کالا از پایانه مرزی میلک عملیات توسعه و تجهیز این پایانه آغاز شده و امید است در آینده ای نزدیک با ساخت پل دوم بر روی رودخانه مشترک مرزی شاهد رشد تجارت با کشور افغانستان باشیم.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.