بیش از 2 میلیارد و 300 میلیون دلار کالا از مرز مهران صادر شد

چهارشنبه 16 فروردین 1396

                                                                                                                 

 

 معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: بیش از 2 میلیارد و 300 میلیون دلار کالا سال گذشته از مرز مهران به عراق صادر شد.

جمیل شوهانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با اقدام ها و تدابیر انجام شده توسط مدیریت ارشد استان و تفاهم نامه های 2 جانبه با استان های هم جوار میسان، واسط، دیاله و بابل در عراق، برنامه ریزی برای 2 برابر شدن میزان صادرات در سال گذشته (پیش بینی صادرات 2 میلیارد دلاری) از مرز مهران انجام شد و پیشرفت های خوبی در خصوص صادرات کالا حاصل شد که بیشتر آنها تحقق پیدا کرد. 
وی از افزایش 61 درصدی صادرات کالا (استان و سایر گمرکات) از مرز بین المللی مهران در سال گذشته خبر داد و افزود: در مجموع 2 میلیارد و 300 میلیون و 730 هزار و 767 دلار کالا از مرز مهران صادر شد که 591 میلیون و 571 هزار و 502 دلار از این میزان کالا مربوط به صادرات استان ایلام و یک میلیارد و 709 میلیون و 159 هزار و 265 دلار نیز مربوط به گمرگات دیگر استان ها بود. 
شوهانی عمده ترین اقلام صادراتی در این مدت را مصالح ساختمانی، محصولات فلزی، کشاورزی، پلاستیکی، خوردو، قطعات خودرو، مواد پتروشیمی اعلام کرد و یادآور شد: بیشترین میزان کالای صادراتی مربوط به سیمان و محصولات کشاورزی است. 
به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود 230 کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است. 
روزانه به طور متوسط 600 کامیون حامل کالای صادراتی و بازرگانی از مرز بین المللی مهران پس از سیر تشریفات گمرکی به کشور عراق صادر می شود. 
شهرستان مرزی مهران در 85 کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد. 

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.